על הכנס מפי משתתפיו

יונתן נבו, ייצג את העמדה החרדית בועדת מעמד האשה: "אחד היתרונות הגדולים בתוכנית זה גם נסיון לא רק להסתפק באיזו שהיא סובלנות כזו של 'איש כדרכו יעשה', אלא לחפש ממך להבין."

יקיר פרטוש, ייצג את העמדה החילונית בועדת מעמד האשה: "עצם החקירה ולימוד של הזרם תרמה לי רבות. היה מרתק לשמוע בכנס חרדי אשכנזי מדבר מהמקום המזרחי-מסורתי; חילוני למהדרין שמגן בחירוף נפש על העמדה החרדית גם בהפסקות לאחר הדיונים… זרמים שונים ביהדות תמיד היו ויהיו. הדבר שאני לוקח מהכנס זה שכל עוד אתה בוחר להיות קשור ליהדות, אתה מוזמן להיות חלק מהשיח ולקחת חלק מעיצוב דמותה של היהדות בתקופה המורכבת והעשירה בהיסטוריה היהודית."

הרב סיון מס, לימדה על העמדה החילונית בסמינר ההכנה לכנס: " 'רב' – מלשון ריבוי… אבל אנו צריכים לזהות גם את המשותף."

אבישי בר אשר, יו"ר שותף של ועדת יהדות ודמוקרטיה בכנס: "אף על פי שנבחרתי לתפקיד מנחה הדיון, יצאתי נשכר מאוד כמאזין לדברי המשוחחים ולמדתי מהם הרבה. בעיקר חיזק אצלי הכנס את התחושה שבדורנו יש לפרוץ את מחיצות ההגדרות הקשיחות בין 'זרמים', לטובת זהויות המרכיבות עצמן מתוך שיג ושיח בין זרמים מדומים המוצגים בצורה קשיחה. מהלך זה סמוך ונראה אצל המהלך האחר: שבירת מחיצות וגדרות בין יחידים וקהילות."

הרבָּה חיה רואן בקר, לימדה על העמדה הקונסרבטיבית בסמינר ההכנה לכנס: "מהי היהדות? היהדות היא הרבה מאד דברים, ואיפשהו לא רק 'זה' ולא רק 'זה', אלא 'גם זה וגם זה'. […] היכולת לשים את עצמנו בנעלים של מישהו אחר, באמת להבין איך הוא חושב, מאיפה הוא בא, על מה הוא מבסס את עולם הערכים שלו היא יכולת מאד נדירה. אני חושבת שהכנס הזה חשוב כי על ידי זה שאנו מציגים מישהו אחר, אנו הרבה יותר מבינים אותו".

מודעות פרסומת

ומה דעתך על תרומתו האפשרית של הכנס ליהדות הישראלית?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s